Macierewicz nie chciał puścić prezydenta do Kuwejtu. Drzwi samolotu rozszczelniły się podczas lotu

Redakcja
30.12.2017 13:13
Macierewicz nie chciał puścić prezydenta do Kuwejtu. Drzwi samolotu rozszczelniły się podczas lotu
fot. East News

Według informacji "Faktu" szef MON Antoni Macierewicz miał celowo blokować wyjazd prezydenta Andrzeja Dudy do Kuwejtu.

Informacje tabloid miał uzyskać od pilotów, których odwiedzić miał prezydent. Cytowany w gazecie oficer sił powietrznych uważa, że powinna zająć się tym prokuratura, lub komisja. Chodzi o wydarzenia sprzed świąt i wylot prezydenta do Kuwejtu. Delegacja nie wyleciała z powodu braku sprawnego samolotu.

"Przeniesiono go [wylot] na wtorek. Ale we wtorek okazało się, że już nie z Warszawy, a z... Poznania. Na lotnisku Krzesiny okazało się jednak, że nie wylecą! Powód: transportowy Hercules uziemiony z powodu wycieku z silnika" - przypomina "Fakt".

Zagłosuj

Czy polscy politycy są wystarczająco chronieni?

Liczba głosów:

Nie udało się wylecieć także w czwartek, bo sprawne CASY Macierewicz zabrał do Afganistanu. Kiedy naprawiono Herculesa MON nie wydał zgody na wylot, a, według informacji tabloidu, z resortu zaczęły płynąć sprzeczne informacje. Kiedy w końcu udało się wystartować na wysokości 5000 metrów doszło do rozszczelnienia drzwi samolotu. Pilot prowizorycznie zabezpieczył je sznurkiem i wrócił na lotnisko w Powidzu. Wylądował bezpiecznie.

"Śmieszno-strasznym zwieńczeniem tej historii jest fakt, że w czwartek ta sama maszyna (!) zabrała z Turcji do Kuwejtu osoby towarzyszące prezydentowi!" - podsumowuje "Fakt".

RadioZET.pl/Fakt/maal