Zamknij

Macierewicz: prokuratura otrzymała zawiadomienie ws. Donalda Tuska

Redakcja
21.03.2017 09:14
Macierewicz: prokuratura otrzymała zawiadomienie ws. Donalda Tuska
fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta

W prokuraturze jest już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Taką informację ujawnił Antoni Macierewicz w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Polskiej Codziennie".

Minister obrony narodowej mówił, że prokuratura zbada umowę, którą Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem. Zdaniem Macierewicza była ona nielegalna i podpisana została ze szkodą dla Polski. Szef MON mówi wprost, że w sprawie Tuska nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo.

Zagłosuj

Czy zachowanie rządu to atak polityczny wycelowany w Donalda Tuska?

Liczba głosów:

Macierewicz odrzuca zarzuty, jakoby ostatnie działania rządu wobec Donalda Tuska były zemstą polityczną. - Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk - twierdzi.

Macierewicz określił przetarg na remont tupolewa za przeprowadzony "skandalicznie". Przypomniał, że niedawno SKW złożyła zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa podczas tego procesu.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Wystarczy wskazać, że przedstawiciel spółki Polit Elektronik ustalił z przedsiębiorstwem Aviakor, że remont odbędzie się w Samarze i że stroną będzie spółka Polit Elektronik, już kilka miesięcy przed podpisaniem przetargu... Mówiąc krótko - sprawa była od początku do końca ustawiona i przyjaciel Władimira Putina Oleg Deripaska z góry wiedział, że to jego firma będzie remontowała samolot, którym lata polski prezydent - rozwinął swoją myśl. 

Na początku marca Prokuratura Okręgowa w Warszawie wezwała Donalda Tuska na przesłuchanie w charakterze świadka w sprawie szefów SKW. Termin wyznaczono na 15 marca. Przewodniczący Rady Europejskiej nie przyjechał na przesłuchanie usprawiedliwiając się natłokiem obowiązków. 

RadioZET.pl/KM