Zamknij

Macierewicz w dniu rekonstrukcji nic nie wiedział o dymisji. Powiedzieli mu dopiero w Pałacu

Redakcja
17.01.2018 20:31
Macierewicz w dniu rekonstrukcji nic nie wiedział o dymisji. Powiedzieli mu dopiero w Pałacu
fot. PAP

Były minister obrony Antoni Macierewicz powiedział, że jadąc do Pałacu Prezydenckiego nie wiedział o dymisji. Dowiedział się dopiero od prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego.

Pytany w środę w TVP Info, czy odwołanie było dla niego zaskoczeniem, odpowiedział "i tak, i nie".

- Jeżeli chodzi o bieżące wydarzenia -– tak, było zaskoczeniem; jeżeli chodzi o pewną ocenę generalną, długofalową, polityczną - nie było zaskoczenia - dodał.

Dostał pismo, ale nie konkrety

- Pismo, które otrzymałem, nie stanowiło, że to jest dymisja, dowiedziałem się od pana ministra Szczerskiego, gdy przyjechałem do Pałacu - powiedział. - Ja nie uważałem, że powinienem zostać odwołany, w tym sensie, że nie składałem dymisji, ale też –- żeby było jasne - w żaden sposób nie mam zamiaru tego kontestować, taką podjęto decyzję polityczną i ja się jej podporządkowuję - zapewnił.

Zagłosuj

Popierasz decyzję o dymisji Antoniego Macierewicza?

Liczba głosów:

W ubiegły wtorek Macierewicza na stanowisku ministra obrony zastąpił dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Błaszczak nowym szefem MON

Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów. Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Na funkcję ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Prezydent Duda odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

RadioZET.pl/pap/maal