Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Macierewicz: NATO powinno włączyć się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej

16.02.2017 14:21
xxx wiadomosci

"Najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do sprawy wyjaśnienia katastrofy Smoleńskiej. Mamy w tej kwestii ważne deklaracje" – mówi szef MON Antoni Macierewicz. Swoje oświadczenie wygłosił po rozmowach w Brukseli z szefem NATO w Europie Curtisem Scaparrottim i sekretarzem obrony USA Michaelem Fallonem.

Macierewicz: NATO powinno włączyć się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej fot. PAP/EPA

Antonii Macierewicz zapowiedział również, że w rozmowach będzie poruszana także kwestia zwrotu wraku rozbitego samolotu.

"Wydaje się, iż najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia tej sprawy, do wsparcia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która w tej materii działa, i uzyskałem taką zapowiedź, zarówno ze strony pana generała Scaparrottiego (...), jak i pana Michaela Fallona" - powiedział szef MON w rozmowie z dziennikarzami.

Minister doprecyzował na czym zaangażowanie Sojuszu mogłoby m.in. polegać. Chodzi o pełną współpracę "w dziedzinie przekazania wszystkich informacji, jakie zarówno NATO, jak i poszczególne państwa w tej materii posiadają, jak i współpracy technicznej w badaniach specjalistycznych, w których nie zawsze my dysponujemy wszystkimi możliwościami, np. jeżeli chodzi o laboratoria czy specjalistyczne instytucje".

Antoni Macierewicz wziął udział w dwudniowym spotkaniu ministrów obrony państw-członków Sojuszu w kwaterze głównej NATO. 

RadioZET.pl/PAP/KM

Oceń