Macierewicz: NATO powinno włączyć się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej

Redakcja
16.02.2017 14:21
Macierewicz: NATO powinno włączyć się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej
fot. PAP/EPA

"Najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do sprawy wyjaśnienia katastrofy Smoleńskiej. Mamy w tej kwestii ważne deklaracje" – mówi szef MON Antoni Macierewicz. Swoje oświadczenie wygłosił po rozmowach w Brukseli z szefem NATO w Europie Curtisem Scaparrottim i sekretarzem obrony USA Michaelem Fallonem.

Antonii Macierewicz zapowiedział również, że w rozmowach będzie poruszana także kwestia zwrotu wraku rozbitego samolotu.

"Wydaje się, iż najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia tej sprawy, do wsparcia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która w tej materii działa, i uzyskałem taką zapowiedź, zarówno ze strony pana generała Scaparrottiego (...), jak i pana Michaela Fallona" - powiedział szef MON w rozmowie z dziennikarzami.

Minister doprecyzował na czym zaangażowanie Sojuszu mogłoby m.in. polegać. Chodzi o pełną współpracę "w dziedzinie przekazania wszystkich informacji, jakie zarówno NATO, jak i poszczególne państwa w tej materii posiadają, jak i współpracy technicznej w badaniach specjalistycznych, w których nie zawsze my dysponujemy wszystkimi możliwościami, np. jeżeli chodzi o laboratoria czy specjalistyczne instytucje".

Antoni Macierewicz wziął udział w dwudniowym spotkaniu ministrów obrony państw-członków Sojuszu w kwaterze głównej NATO. 

RadioZET.pl/PAP/KM