Zamknij

Kultowy program z lat 90 powraca na antenę TVP

Redakcja
30.07.2017 14:59
Kultowy program z lat 90 powraca na antenę TVP
fot. YouTube

Po wakacjach na antenę TVP2 powróci ''Magazyn Kryminalny 997''. Informację ''Pressserwis'' potwierdzili dyrektor stacji i legendarny prowadzący program. 

''Magazyn Kryminalny 997'' jest kojarzony prze wielu dzięki niepokojącej muzyce z czołówki programu oraz charakterystycznej grze aktorów oraz statystów rekonstruujących zbrodnie. ''997'' ma powrócić na drugą antenę Telewizji Polskiej po siedmiu latach przerwy. Medialną informację potwierdzili dyrektor TVP2 Marcin Wolski oraz prowadzący program Michał Fajbusiewicz. "Magazyn" pojawi się w jesiennej ramówce stacji.

Milionowe widownie 

Audycja była produkowana przez Oddział TVP S.A. w Łodzi. Jej celem była pomoc telewidzów w odnalezieniu poszukiwanych przestępców i w wyjaśnieniu zagadkowych zbrodni. Telewizyjna produkcja okazała się ogromnym sukcesem. Zdarzało się, że program przyciągał przed telewizory ponad 15 mln widzów. 

Zobacz także

Na początku lat 90. program zniknął z anteny. ''Magazyn'' spotkał się z krytyczną opinią ze strony Komendanta Głównego Policji Zenona Smolarka, który stwierdził, że jest on instruktażem dla przestępców i zabronił wszystkim policjantom współpracować z nim. Dwa lata później program wrócił do ramówki TVP. 

Mordercy jako statyści

Do udziału w programie dwukrotnie zgłosili się przestępcy. Mordercy zagrali w rekonstrukcji dokonanych przez nich zbrodni. Podejrzenia ekipy wzbudził fakt, że mężczyzna dokładnie odtworzył scenę morderstwa oraz poprawiał reżysera.

RadioZET.pl/DG