Magdalena Adamowicz wystartuje do europarlamentu? Przyznała, że jest namawiana. W grę wchodzą trzy opcje

Redakcja
24.01.2019 09:50
Adamowicz
fot. Piotr Hukalo/East News

Czy Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska, zaangażuje się politykę? Od kilku dni w mediach i nie tylko pojawiają się takie pogłoski. Sama zainteresowana przyznała zresztą, że jest do tego namawiana.

– Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego – powiedziała żona Pawła Adamowicza w wywiadzie dla Onetu, przyznając jednocześnie, że nie ma przekonania do tego pomysłu, gdyż jej zdaniem „polityka jest brutalna”.

Co zrobi Adamowicz? Pojawiła się opcja z PO

Słowa te, chcąc nie chcąc, uruchomiły falę spekulacji na temat przyszłych planów Magdaleny Adamowicz. Jak dalece są one prawdziwe, postanowili sprawdzić dziennikarze „Faktu”. Politycy PO unikają jednoznacznych odpowiedzi, mówiąc, że „jest na to za wcześnie”, dodając przy tym, że trudno byłoby namówić żonę Adamowicza, choćby przez fakt, że Platforma w ostatnich wyborach nie poparła jej męża i wystawiła przeciw niemu innego kandydata. 

Zobacz także

– To póki co są namowy przyjaciół, ale i sama Magdalena nie wie, co dalej, bo jest za wcześnie. Ona jest jeszcze w szoku. A po szoku przyjdzie dół, depresja. Musi być w coś zaangażowana, nie może zostać sama – tłumaczy anonimowo w rozmowie z „Faktem” jeden z pomorskich polityków, zaprzyjaźniony z rodziną Adamowiczów.

Biedroń albo inicjatywa samorządowców 

Jeśli nie partia Grzegorza Schetyny, to co? Krążą pogłoski o nowej inicjatywie Roberta Biedronia. Na 3 lutego zaplanowana jest jej konwencja, w dodatku Magdalena Adamowicz od wielu lat przyjaźni się z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, obecną prezydent Słupska, a w latach 2014-18 zastępczynią Biedronia na tym stanowisku.

Zobacz także

„Fakt” sugeruje również trzecią opcję – nową inicjatywę, której pomysłodawcami mają być samorządowcy i część członków PO, a na którą przychylnie patrzy ponoć Donald Tusk. 

RadioZET.pl/Onet.pl/Fakt24.pl/MP