26-latka wyszła na spacer z psem i nie wróciła do domu. Znaleziono ciało kobiety

17.09.2019 14:45
26-latka wyszła na spacer z psem i nie wróciła do domu. Znaleziono ciało kobiety
fot. Facebook

Poszukiwana od 15 września 26-letnia Magdalena P. z Wojciechowic pod Piasecznem (województwo mazowieckie) została znaleziona martwa – poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek. 26-letnia Magdalena P. zaginęła w miejscowości Wojciechowice, pod Piasecznem (województwo mazowieckie). W ubiegłą niedzielę (15 września), około godziny 11.00 wyszła na spacer z psem i nie wróciła do domu. Zwierzę - samo - po jakimś czasie pojawiło się w domu rodzinnym Magdaleny P. Rodzina zgłosiła zaginięcie na policję i wszczęto poszukiwania kobiety.

We wtorek znaleziono ciało 26-latki. Znajdowało się ono w pobliżu domu jej rodziców. Jak donosi gazeta.pl – powołując się na Prokuraturę Okręgową w Warszawie - zwłoki młodej kobiety leżały w zaroślach. Zauważył je ojciec Magdaleny P.- Na tym etapie mogę powiedzieć, iż na ciele kobiety nie ujawniono widocznych obrażeń wskazujących na udział osób trzecich – mówi dziennikarzom gazeta.pl rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury, prokurator Łukasz Łapczyński.

Zobacz także

Jak także potwierdzał wcześniej w rozmowie z Super Expressem nadkomisarz Jarosław Sawicki, zwłoki rzeczywiście zostały znalezione i obecnie miejsce, w którym je zauważono, jest zabezpieczone przez policję.

Magdalena P. nie żyje. Komunikat prokuratury

Informację o odnalezieniu zwłok oficjalnie opublikowała Warszawska Prokuratura Okręgowa.

"Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu medycyny sądowej i policyjnych techników. Czynności te, oraz wszczęte w przedmiotowej sprawie śledztwo będą zmierzały do wyjaśniania okoliczności śmierci kobiety. Na tym etapie mogę powiedzieć, iż na ciele kobiety nie ujawniono widocznych obrażeń wskazujących na udział osób trzecich" - przekazał Łapczyński.

Zobacz także

Dodał, że z uwagi na dobro rodziny "prokuratura nie przekazuje szerszych informacji w zakresie czynności oględzin zwłok, jak też poczynionych na tym etapie czynności ustaleń".

Jak podały media, poszukiwana 26-letnie mieszkanka Wojciechowic w powiecie piaseczyńskim, 15 września wyszła z domu nie zabierając ze sobą telefonu. Apel o pomoc w poszukiwaniach, m.in. w mediach społecznościowych, zamieścił brat poszukiwanej

RadioZET.pl/gazeta.pl/Super Express/PAP