Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

BBC informuje o śledztwie ws. Magdaleny Żuk i możliwości handlu ludźmi

12.05.2017 08:19
xxx wiadomosci

BBC informuje o śledztwie ws. śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Zwraca uwagę na możliwy, ale niepotwierdzony, wątek handlu ludźmi. Wspomina też, że kobieta kilkukrotnie próbowała skoczyć z okna.

BBC o Magdalenie Żuk fot. Facebook

Brytyjscy dziennikarze poinformowali o toczącym się śledztwie ws. śmierci Polki. W materiale BBC podkreślono, że śledczy nie wykluczają możliwości, że Magdalena Żuk była ofiarą molestowania ze strony personelu hotelowego oraz, że pod uwagę brana jest kwestia handlu ludźmi i zmuszania do prostytucji.

BBC zwraca uwagę, że na materiałach nagranych w szpitalu zauważyć można dziwne zachowanie kobiety. Przed śmiercią Żuk kilkukrotnie próbowała wyskoczyć z okna.

Magdalena Żuk wybrała się na wycieczkę do Egiptu samotnie. Miała to być niespodzianka dla jej partnera, ale ten posiadał tylko paszport tymczasowy, który nie pozwalał mu opuścić kraju. Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Przewieziono ją do szpitala, ale tam badania nie zostały przeprowadzone. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład.

RadioZET.pl/BBC/MAAL

Oceń