Zamknij

Magdalena Żuk popełniła samobójstwo? Tak uważa rzecznik biura podróży

Redakcja
04.05.2017 10:35
Magdalena Żuk popełniła samobójstwo? Tak uważa rzecznik biura podróży
fot. Facebook

Okoliczności śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk ze Zgorzelca, która zmarła kilka dni temu w egipskim kurorcie Hurghada, nadal pozostają niejasne. Mnożą się teorie i wersje wydarzeń. Teraz w sprawie wypowiedział się też rzecznik biura podróży Rainbow Tours, które zorganizowało wycieczkę Magdy.

W rozmowie z se.pl Radomir Świderski, rzecznik prasowy Rainbow Tours, powiedział, że nie stwierdzono udziału osób trzecich w śmierci Magdaleny. - Popełniła samobójstwo - oznajmił. Dodatkowo dodał, że zachowanie Magdaleny było dziwne.

Zobacz także

Zapewnił jednak, że o wszystkim na bieżąco była informowana rodzina zmarłej dziewczyny.

27-letnia Magdalena Żuk zmarła w niedzielę 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie. Bezpośrednią przyczyną śmierci Polki były rany głowy, klatki piersiowej, nóg i rąk. Ran tych miała nie mieć trafiając w piątek 28 kwietnia do szpitala. 

Do sieci trafiło też kilkunastominutowe wideo rejestrujące rozmowę Magdy z jej chłopakiem Markusem. Dziewczyna była na nim roztrzęsiona i ledwo zdołała wypowiedzieć jakiekolwiek słowa. Przez czas nagrania wymawia jedynie parę niewyraźnych zdań: „Nie mogę mówić, przepraszam”, „Oni tutaj mają różne sztuczki”, „To nic nie da”, oraz tajemnicze „em”, którego znaczenia możemy się tylko domyślać.

Teorię na temat śmierci Magdy wysunęła też jej siostra. Zdaniem Małgorzaty Żuk, zmarła musiała mieć coś dosypanego o drinka, gdyż zachowywała się nienaturalnie. Rodzina nie wyklucza też wersji z porwaniem, a nawet zabójstwem.

Zobacz także

Oficjalny komunikat lekarza głosi, że dziewczyna zmarła na skutek ran poniesionych przy skoku przez okno tuż przed podaniem kroplówki.

Ambasador Polski w Kairze współpracuje z egipską policją w celu wyjaśnienia sprawy tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk. Dodatkowo służby konsularne są w stałym kontakcie z rodziną zmarłej. Polskie MSZ, na chwilę obecną, nie chce podawać więcej szczegółów. Do całej sprawy wdarł się ogromny chaos informacyjny.

RadioZET.pl/KM