Zamknij

Prokurator generalny Egiptu objął nadzorem sprawę śmierci Magdaleny Żuk

Redakcja
10.05.2017 22:00
Prokurator generalny Egiptu objął nadzorem sprawę śmierci Magdaleny Żuk
fot. Facebook

Na prośbę prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry prokurator generalny Egiptu Nabil Ahmed Sadek objął osobistym nadzorem postępowanie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk - nieoficjalne informacje potwierdziła w środę wieczorem Prokuratura Krajowa.

Decyzja egipskiego szefa prokuratury zapadła po prawie 40-minutowej rozmowie z Ziobrą.

- Prokurator Generalny Egiptu zadeklarował gotowość do pełnej współpracy z polską prokuraturą, w tym także w kwestii przesłuchania w Egipcie świadków. Zapewnił również, że strona polska będzie na bieżąco informowana o przebiegu śledztwa prowadzonego przez egipskich prokuratorów - czytamy w komunikacie PK.

Zobacz także

Według wstępnych ustaleń, 27-letnia Magdalena Ż. 25 kwietnia poleciała do kurortu Marsa-Alam w ramach wycieczki. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie. Zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu w niedzielę dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała uprzednio w Marsa-Alam.

Rodzina Polki złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie nadzorem śledztwa w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP/DG