Jest decyzja prokuratury. Wiemy co dalej ze śledztwem ws. Magdaleny Żuk

03.08.2017 16:42

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała o przedłużeniu trwającego od 5 maja 2017 roku śledztwa ws. tajemniczego zabójstwa Magdaleny Żuk. Czy w sprawie pojawiły się nowe wątki? 

Jest decyzja prokuratury. Wiemy co dalej ze śledztwem ws. Magdaleny Żuk fot. Facebook

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przekazał, że śledztwo ws. śmierci kobiety zostało przedłużone o trzy miesiące.

W ramach toczącego się postępowania przeprowadzono szereg czynności m.in. wykonano na terenie Arabskiej Republiki Egiptu z udziałem polskiego patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze sekcję zwłok Magdaleny Ż. Kolejnej dokonano na terenie Polski w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. - W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok Magdaleny Ż. - przekazał prok. Czułowski. 

Do tej pory w charakterze świadków przesłuchano ponad 100 osób w tym pasażerów podróżujących wraz z pokrzywdzoną samolotem do Egiptu, turystów zamieszkujących z nią w tym samym hotelu, osoby, które widziały ją na lotnisku przed planowanym, przyspieszonym odlotem, który miał się odbyć w dniu 29 kwietnia 2017 roku, przedstawicieli biura podróży oraz inne osoby deklarujące wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu.

Polscy prokuratorzy zwrócili się do egipskich organów ścigania o międzynarodową pomoc prawną. - Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie. Powyższe materiały są bowiem niezbędne biegłym z zakresu medycyny sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku śledztwa badania. Wskazana opinia jest zaś jednym z kluczowych dowodów w sprawie, mającym istotne znaczenie dla dalszych kierunków śledztwa - podkreśliła Prokuratura w Jeleniej Górze. 

Wszystko o sprawie Magdaleny Żuk na RadioZET.pl

Magdalena Żuk na początku maja samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu. Początkowo miała to być niespodzianka dla jej partnera, ale ten posiadał tylko paszport tymczasowy, który nie pozwalał mu upuścić kraju. Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład. Miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

RadioZET.pl/DG

Oceń