Zamknij

Sprawa Magdaleny Żuk. Prokuratura poinformowała o stanie śledztwa

Redakcja
24.06.2017 19:31
Sprawa Magdaleny Żuk. Prokuratura poinformowała o stanie śledztwa
fot. Facebook

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zajmująca się sprawa śmierci Magdaleny Żuk wydała oświadczenie na temat aktualnego stanu śledztwa. 

Blisko dwa miesiące po tajemniczej śmierci 27-letniej Polki prokuratorzy z Jeleniej Góry wciąż oczekują na dokumentacje medyczną przetłumaczoną na język polski. W opublikowanym komunikacie rzecznik prasowy Marek Gorzkowicz pisze, że „dopiero po zapoznaniu się z tłumaczeniem ww. dokumentów będzie można ocenić, czy stanowią one realizację wszystkich wniosków o pomoc prawną, a jeżeli tak, zostaną one przekazane biegłym z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy zapoznają się z nimi przed wydaniem opinii z sekcji zwłok Magdaleny Ż. przeprowadzonej w Polsce”.

Zobacz także

Śledczy równolegle gromadzą materiał dowodowy w sprawie. Dotychczas przesłuchano ponad 100 świadków. Zabezpieczono szereg dokumentów, w tym elektronicznych. Na bieżąco weryfikowane są wszystkie przyjęte wersje zdarzenia.

''Kolejne informacje w sprawie zostaną udzielone po uzyskaniu wyników zleconych badań wraz z opinią biegłych w przedmiocie przyczyn zgonu Magdaleny Żuk'' - dodano na koniec. 

Tajemnicza śmierć 

Magdalena Żuk na początku maja samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu. Początkowo miała to być niespodzianka dla jej partnera, ale ten posiadał tylko paszport tymczasowy, który nie pozwalał mu upuścić kraju. Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład. Miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

Zobacz także

W połowie maja ciało Polki zostało sprowadzone do Polski. Zakład Medycyny Sądowej w Warszawie poddał je tomografii komputerowej. Następnie przetransportowano je do Wrocławia, gdzie odbyła się sekcja zwłok. W trakcie obdukcji pobrano próbki do badań histopatologicznych, biologicznych i toksykologicznych.

RadioZET.pl/Prokuratura/DG