Specjalna narada śledczych. Przeanalizują sprawę Magdaleny Żuk

Redakcja
15.05.2017 10:48
Specjalna narada śledczych. Przeanalizują sprawę Magdaleny Żuk
fot. YouTube

W Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zbierze się dziś zespół śledczych, który zajmuje się wyjaśnianiem śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie. Śledztwo wstępnie prowadzone jest w kierunku zabójstwa.

Zespół śledczy powołany przez prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego postara się uporządkować wszystkie materiały i dowody, które do tej pory udało mu się zgromadzić. Swoje wnioski przedstawi prokurator, który wrócił z Egiptu, gdzie brał udział w sekcji zwłok kobiety.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariusze CBA i CBŚP podzielą się z resztą zespołu efektem przesłuchań około 30 świadków - m.in. rodziny ofiary, jej znajomych z Wrocławia czy współpasażerów lotu do Egiptu.

Zobacz także

Tajemnicza śmierć

Magdalena Żuk na początku maja samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu. Początkowo miała to być niespodzianka dla jej partnera, ale ten posiadał tylko paszport tymczasowy, który nie pozwalał mu opuścić kraju. Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład. Miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

Operator wycieczki twierdzi, że mogła popełnić samobójstwo, jednak prokuratura sprawdza zdarzenie pod kątem zabójstwa. Pomagają jej w tym policjanci z Polski i Egiptu. Partner zmarłej kobiety miał z nią kontakt telefoniczny. Jak twierdzi, zaniepokoiło go jej zachowanie i zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje.

Zobacz hotel i szpital, w którym ostatnie dni spędziła Magdalena Żuk:

RadioZET.pl/DG