Magierowski: Prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami szefa MON

Redakcja
21.03.2017 15:09
Magierowski
fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza na skierowane do niego listy - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Rzecznik Kancelarii Prezydenta spotkał się z dziennikarzami na specjalnym briefingu przed Pałacem Namiastnikowskim. Pytany był głównie o szczegóły korespondencji między prezydentem a szefem MON:

- Pan prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami pana ministra Antoniego Macierewicza. Tym samym nosi się z zamiarem kontynuowania tej korespondencji - oznajmił Magierowski. Dodał, że prezydent wystosuje na pewno do ministra Macierewicza kolejny list lub kolejne pisma.

Magierowski zapowiedział również , że w przyszłym tygodniu Biuro Bezpieczeństwa Narodowego skieruje oficjalne zaproszenie dla Macierewicza, by prezydent mógł z szefem MON porozmawiać.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W ubiegłym tygodniu Andrzej Duda, zwierzchnik sił zbrojnych, napisał do szefa MON dwa listy. W jednym piśmie prezydent wskazał, że oczekuje wyczerpującej informacji na temat tworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. W drugim napisał, że oczekuje "niezwłocznego podjęcia stosownych działań" w związku z brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/PAP/MP