Zamknij

Nie żyje Maja Borkowska. Wieloletnia dziennikarka Trójki przegrała z rakiem

Magdalena Kulej
23.01.2020 09:11
Maja Borkowska nie żyje
fot. Bogdan SARWINSKI/East News

Maja Borkowska nie żyje. Wieloletnia dziennikarka radiowej Trójki zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformowała rodzina.

O śmierci Mai Borkowskiej poinformowano w jej mediach społecznościowych. "Z ogromnym żalem informujemy, że Maja przegrała walkę z okrutną chorobą. O terminie pogrzebu poinformujemy jutro" – napisały w nocy ze środy na czwartek mama i siostra Mai na Facebooku.

Borkowska do raka piersi, z którym się zmagała, nawiązywała w sieci wielokrotnie. „W ramach leczenia uzupełniającego, po raku piersi, muszę teraz przez pięć lat dostawać zastrzyki w brzuch. Właśnie się okazało, że zastrzyków, które do tej pory kupowałam, nigdzie już nie ma. Są odpowiedniki. 10 razy droższe - pisała w listopadzie ubiegłego roku na Twitterze.

Maja Borkowska nie żyje – kim była?

Maja Borkowska była dziennikarką Programu III Polskiego Radia od 1996 roku przez 20 lat. Słuchacze Trójki znali ją m.in. z porannej audycji „Zapraszamy do Trójki” i przeglądów prasy. Prowadziła też cykle „Informator kulturalny” i „Komentatorzy”. Odeszła w 2016 roku - niedługo po „dobrej zmianie”.

Po Trójce Borkowska pracowała jeszcze w Polskim Radiu 24, gdzie przygotowywała i czytała serwisy informacyjne. Jak mówiła, dyrektor stacji zakazał jej informowania słuchaczy o tym, że PO szykuje projekt nowelizacji ustawy o IPN. Wkrótce została zwolniona. 

Zobacz także

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl