Zamknij

Szczegółowa prognoza pogody na 1 i 2 maja

Redakcja
30.04.2017 14:55
Szczegółowa prognoza pogody na 1 i 2 maja
fot. Pixabay

Jak podaje IMGW, Polska w przeciągu najbliższych dwóch dni będzie pod wpływem wyżu znad Zatoki Ryskiej, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Jak przełoży się to na odczuwalne temperatury?

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane na wschodzie okresami duże, ale na północy i zachodzie początkowo zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10 st. na północy do 15 st. na południu, nad morzem od 9 st. na wschodzie do 13 na zachodzie. Wiatr w zachodniej połowie kraju, w centrum oraz na południu umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, wschodni, poza tym słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 0 st. z przygruntowymi przymrozkami do -2 st. na północnym wschodzie, około 3 st., 4 st. w centrum do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Zobacz także

We wtorek w południowej i zachodniej części kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu postępującymi w głąb kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Na południu kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północy, około 13 st., 14 st. w centrum do 18 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i w czasie burz porywisty do 55 km/h, wschodni, w Sudetach południowy.

Ciśnienie w centrum kraju w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/PAP/DG