Zamknij

Spójrz w kalendarz. Na majówkę można mieć wolne przez 9 dni

26.04.2019 16:42
Spójrz w kalendarz. Na majówkę można mieć wolne przez 9 dni
fot. Pixabay

Majówka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Przed Polakami kolejna szansa na kilka dni wolnego od pracy. W tym roku roku pojawia się okazja, by biorąc trzy dni urlopu, cieszyć się 9-dniowym wypoczynkiem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Majówka 2019 — kiedy wypada? 

Majówka 2019 rozpocznie się tradycyjnie 1 maja. Tego dnia obchodzimy Święto Pracy, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W czwartek 2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W piątek, 3 maja przypada Święto Konstytucji 3 Maja.

Długi weekend majowy 2019

Tegoroczne Święto Pracy wypada w środę, 1 maja. Majówka 2019  może rozpocząć się jednak dużo wcześniej! Wystarczy, że osoby pracujące od poniedziałku do piątku wezmą urlop w dniach 29-30 kwietnia i 2 maja, co łącznie da nam 9 dni wypoczynku. Do pracy można wrócić dopiero 6 maja.

maj

Majówka 2019 — jaka pogoda w weekend majowy? 

Prognoza pogody na majówkę nie wprawia nas w dobry nastrój. Od 1 do 5 maja najwyższa temperatura utrzyma się maksymalnie na poziomie 13-14 stopni, a od 19 do 20 stopni będzie na południu kraju. 

Weekend majowy będzie również deszczowy – synoptycy prognozują sporo przelotnych opadów. Najładniejszy dniem ma być  piątek, 3 maja – możemy spodziewać się wówczas bezchmurnego nieba na zachodzie i w północnej części Polski. Deszcze jednak utrzymają się na południu i wschodzie.