Zamknij

Makabryczna zbrodnia na Lubelszczyźnie. 30-latek przyznał się do zabicia rodziców i kuzyna

Redakcja
15.07.2017 14:10
Makabryczna zbrodnia na Lubelszczyźnie. 30-latek przyznał się do zabicia rodziców i kuzyna
fot. GoogleMaps

30-letni Krzysztof C. przyznał się do zamordowania rodziców i kuzyna. Mężczyzna usłyszał zarzut potrójnego zabójstwa, za co grozi mu dożywocie. Ciała zostały znalezione w czwartek 13 lipca w jednym z domów we wsi Piaski Szlacheckie (woj. lubelskie).

W sobotę został skierowany wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie Krzysztofa C. – 30-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy – relacjonował Prokurator Okręgowy w Zamościu Jerzy Ziarkiewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Drugi z braci jest niewinny

Początkowo podejrzany o zabójstwo był również brat Krzysztofa C., Przemysław (28 l.), jednak po przesłuchaniu ich i zgromadzeniu materiału dowodowego prokurator postawił zarzuty tylko starszemu z braci. Przemysław C. będzie przesłuchany w charakterze świadka i taki status będzie miał w postępowaniu przygotowawczym.

Sprawdź nasz nowy serwis >> MAM ZDANIE <<

Zwłoki równo ułożone, przysypane wapnem

Zwłoki trzech osób w czwartek 13 lipca odnaleźli policjanci, którzy zostali wezwani przez córkę zamordowanych. Kobieta zaniepokoiła się, gdy nie mogła dodzwonić się do rodziców. Małżeństwo w wieku 57 i 56 lat oraz 84-letni wuj męża (kuzyn mordercy) zginęło od ciosów nożem lub siekierą. – Wskazuje na to charakter obrażeń, głównie twarzo-czaszki, jakie były widoczne na ciałach ofiar – twierdził prokurator.

Ciała leżały w mieszkaniu na ziemi ułożone obok siebie. Były przysypane wapnem i cementem i przykryte brezentową płachtą.

Więcej szczegółów tej sprawy pod poniższym linkiem:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz