Zamknij

Makabryczne odkrycie pod Łodzią. Martwy noworodek w rurze kanalizacyjnej

Redakcja
25.01.2018 12:03
Makabryczne odkrycie pod Łodzią. Martwy noworodek w rurze kanalizacyjnej
fot. Pixabay

Makabryczne odkrycie w Sworawie (woj. łódzkie). Pracownik wodociągów w przepompowni ścieków natknął się na martwy płód dziecka. Policjanci poszukują matki.

Zagłosuj

Jak sądzisz, czy uda się odnaleźć matkę noworodka?

Liczba głosów:

Policja pod nadzorem prokuratury rozpoczęła intensywne poszukiwania po tym, jak jeden z pracowników poddębickich wodociągów natknął się na mierzące 28 cm ciało noworodka. Śledczy liczą, że przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi sekcja zwłok powie więcej o szczegółach śmierci dziecka.

Wcześniak miał szanse przeżyć

Do odkrycia doszło we wtorkowe południe na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Poddębicach. Ciało o długości 28 cm pozwala przypuszczać, że był to 32. tydzień ciąży. Urodzone tak wcześnie dziecko miałoby szansę przeżyć.

Intensywne śledztwo

Policja szuka matki dziecka. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z najbliższym komisariatem — Natychmiast po zawiadomieniu przez pracownika wodociągów uruchomiona została grupa dochodzeniowo-śledcza. Na miejsce znaleziska udał się technik kryminalistyki oraz prokurator. Zwłoki zostały zabezpieczone. Najprawdopodobniej w czwartek lub piątek dokonana zostanie sekcja zwłok. — informuje asp. szt. Elżbieta Tomczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Dzielnicowi z pobliskich miejscowości próbują ustalić, czy ktoś widział w ostatnim czasie kobietę w ciąży. Na razie nie udało się namierzyć matki noworodka.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/strz