Zamknij

Makabryczne znalezisko w centrum Łodzi. Zwłoki trzech osób na ziemi w mieszkaniu

Redakcja
02.02.2018 23:34
Makabryczne znalezisko w centrum Łodzi. Zwłoki trzech osób na ziemi w mieszkaniu
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zwłoki trzech osób znaleziono w piątkowy wieczór przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi. Prawdopodobnie zatruli się tlenkiem węgla.

Zagłosuj

Gdzie mieszkasz?

Liczba głosów:

Strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań w Łodzi. Na miejscu zastali ciała trzech osób. – W piątek o godz. 21.13 strażacy zostali wezwani przez policję do pomocy przy otwarciu mieszkania przy ul. 6-go Sierpnia. Wewnątrz natrafiono na zwłoki kobiety w wieku 67 lat oraz dwóch mężczyzn: 35- i 37-latka – komentuje dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Łodzi.

Zatrucie tlenkiem węgla

Obecnie w mieszkaniu prowadzone są czynności policyjne. Służby podejrzewają, że przyczyną zgonu wszystkich trzech osób było zatrucie tlenkiem węgla.

Zatrucie tlenkiem węgla to najczęściej spotykane zatrucie gazowe. Powodowane jest ono przez wdychanie tlenku węgla, który poza produkcją przemysłową może powstać m.in. w wyniku spalania gazu czy paliw płynnych. W gospodarstwie domowym może powstawać np. w kuchni podczas używania kuchenki gazowej czy innego urządzenia podłączonego do gazu (jeśli spalanie będzie się odbywać przy zmniejszonej ilości tlenu) lub łazienki gdzie np. woda ogrzewana jest gazem.

Niewidoczny zabójca

Czad jest bezbarwny, bezwonny i lżejszy od powietrza. Najwięcej zatruć stwierdza się w sezonie zimowym. Jest to prawdopodobnie związane z mniejszą wentylacją pomieszczeń i koniecznością używania urządzeń grzewczych

RadioZET.pl/PAP/Wikipedia/strz