Zamknij

Makowisko. Tragiczny wypadek nastolatków. Nie żyje 16-latka

26.10.2020 11:10
Wypadek w Makowisku
fot. Podkarpacka Policja

16-latka zginęła w tragicznym wypadku w Makowisku w województwie podkarpackim. Samochodem osobowym kierował 18-latek. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę po godzinie 22 w Makowisku na Podkarpaciu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że  kierujący mercedesem 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego jadąc prawdopodobnie z nadmierną prędkością stracił panowanie nad samochodem i nazakręcie zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował.

Wypadek w Makowisku. 16-latka nie żyje 

Samochodem podróżowało troje pasażerów. Niestety w wyniku zdarzenia zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku 17 lat, nie odnieśli obrażeń. Sprawę pod nadzorem prokuratury wyjaśnia policja.

303-215045
fot. Policja

Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy i przypomina, że niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość czy prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Zobacz także

"Kierowco zwolnij, zachowaj maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii" – apeluje policja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Policja/PAP