Zamknij

6-letni bohater uratował życie swojej mamie. "Mama mdleje, leży na podłodze"

05.05.2020 12:48
6-letni bohater uratował życie swojej mamie. "Mama mdleje, leży na podłodze"
fot. pomorska.policja.gov.pl

6-letni Kacper z Malborka ocalił życie swojej mamie. Jak podaje pomorska policja, chłopczyk - kiedy 37-latka straciła przytomność - zachował się wzorowo i ani na moment nie stracił zimnej krwi. Dzięki jego szybkiej reakcji służby mogły na czas udzielić pomocy nieprzytomnej kobiecie.

 Jak piszą policjanci do zdarzenia doszło 26 kwietnia, około godziny 21.00. Na komendą Powiatową Policji w Malborku wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku.

Szef malborskiej komendy policji uhonorował małego mieszkańca Malborka. 6-letni Kacper uratował życie swojej mamie. Chłopiec zadzwonił na numer 112, kiedy kobieta straciła przytomność. Dzięki temu służby mogły na czas udzielić pomocy 37-latce

– czytamy w komunikacie pomorskiej policji.

Chłopczyk nie stracił zimnej krwi ani na moment

Na kontakt alarmowy 112 zadzwonił 6-letni Kacper. Na początku próbował dodzwonić się do taty. Kiedy jednak nie udało mu się skontaktować z rodzicem, natychmiast wybrał numer służb.

- Mama ciągle mdleje, leży na podłodze. (…) Mam 6 lat, jestem Kacper – mówił dyżurnemu. Chłopczyk przebywał sam z mamą w domu, gdy nagle kobieta straciła przytomność. 6-latek ani na chwilę nie stracił zimnej krwi i z ogromną precyzją podawał wskazówki operatorowi WCPR. Uważnie słuchał i wykonywał zalecenie dyspozytorki.

Zobacz także

- Kacper przyłóż policzek, zobacz czy mama oddycha? – słyszymy w nagraniu rozmowy, które opublikowała pomorska policja.

Zobacz także

- Oddycha – odpowiada chłopiec.

6-letni Kacper uratował życie swojej mamie

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dziecka ratownicy mogli na czas udzielić pomocy nieprzytomnej kobiecie. 6-letni Kacperek uratował życie swojej mamie.

Natychmiast pod wskazany adres przyjechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Na miejscu zastali małego Kacpra i jego leżącą na podłodze mamę. Okazało się, że 37-latka ma problemy kardiologiczne. Ratownicy zabrali kobietę do szpitala. Policjanci ustalili, że kiedy mama zemdlała, 6-latek był z nią sam w domu

– informują funkcjonariusze.

kacper

fot. pomorska.policja.gov.pl.

Zobacz także

6-latek otrzymał od Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nagrodę za wzorową postawę. Kacperek został wyróżniony dyplomem "Dla Małego Bohatera" oraz plecakiem szkolnym wyposażonym w całą wyprawkę, ponieważ dzielny mieszkaniec Malborka od września rozpoczyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/pomorska.policja.gov.pl