Zamknij

Małgorzata Durska nie żyje. B. dziennikarka Radia Koszalin zmarła w wieku 43 lat

11.06.2021 12:39

Małgorzata Durska, dziennikarka związana m.in. Polskim Radiem Koszalin, zmarła w wieku 43 lat. Przyczyny jej śmierci nie podano do wiadomości publicznej. "Jej odejście jest wielką stratą nie tylko dla środowiska dziennikarskiego Koszalina i regionu, ale także wielu osób, które miały szczęście Ją poznać" - w takich słowach pożegnali ją koledzy z rozgłośni. 

Małgorzata Durska
fot. Polskie Radio Koszalin

Małgorzata Durska ukończyła Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz studia podyplomowe z gospodarki nieruchomościami na Politechniki Koszalińskiej. Przez lata pracowała jednak jako dziennikarka w lokalnych mediach.  

W latach 2005-17 pracowała w TV Max (gdzie była reporterką oraz prezenterką programów newsowych i publicystycznych) oraz dzienniku i tygodniku "Miasto". Potem przez dwa lata związana była z Polskim Radiem Koszalin. To właśnie koszalińska redakcja PR poinformowała o śmierci Durskiej. 

Małgorzata Durska nie żyje. Dziennikarka zmarła w wieku 43 lat

"W sferze zawodowej Gosia wyróżniała się profesjonalizmem i przebojowością. Wnosiła do pracy naszej redakcji wiele pomysłów i pozytywnej energii. Prywatnie była osobą nietuzinkową, ciekawą życia, pełną pasji, ale też ciepłą, refleksyjną i wrażliwą. Swoją dobrocią dzieliła się m.in. pracując jako wolontariuszka koszalińskiego oddziału Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych [...] Jej odejście jest wielką stratą nie tylko dla środowiska dziennikarskiego Koszalina i regionu, ale także wielu osób, które miały szczęście Ją poznać. Wśród nich jesteśmy także my. Żegnaj, Małgosiu - czytamy na prk24.pl.

"Pogrążeni w niewyobrażalnym smutku przekazujemy tragiczną wiadomość o śmierci członkini naszego Zespołu wolontaryjnego, Gosi Durskiej. Tych wszystkich z Was, którzy znaliście Gosię, tulimy, wypatrując ukojenia. Żegnaj Kochana" - napisano z kolei na profilu zachodniopomorskiego hospicjum w mediach społecznościowych. 

Małgorzat Durska zmarła w wieku 43 lat. Przyczyn jej śmierci nie podano do wiadomości publicznej. Jak poinformował koszaliński oddział ZHdDiD, nabożeństwo żałobne za dziennikarkę odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 11:30 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Tam również o godz. 12 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe. 

RadioZET.pl/prk24.pl/Facebook