Zamknij

Zmarła radna PiS ze Śląska. Miała 57 lat. "Była wspaniałą osobą"

PAP
16.01.2022 21:55
Małgorzata Zarychta-Surówka
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Zmarła radna PiS Sejmiku Województwa Śląskiego Małgorzata Zarychta-Surówka. Chorowała na COVID-19 – podał w niedzielę Urząd Marszałkowski. Radna miała 57 lat.

„Z głębokim żalem przyjąłem dziś rano informację o odejściu od nas Małgorzaty Zarychty-Surówki, radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. Przegrała walkę z covid” – napisał w kondolencjach, opublikowanych na stronie Urzędu Marszałkowskiego, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje. Radna ze Śląska chorowała na COVID-19

„Małgosia była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region. W imieniu zarządu i sejmiku składam wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim” – dodał marszałek. 

Małgorzata Zarychta-Surówka urodziła się w 1965 r. Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykładała prawo gospodarcze. Jako radczyni prawna specjalizowała się w obsłudze prawnej jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. Była wieloletnim członkiem rad nadzorczych takich spółek oraz wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. W 2006 r. wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości, z listy tej partii zdobyła mandat do sejmiku.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Konopka 

C