Zamknij

Tragedia w bloku wielorodzinnym. Nastolatek zatruł się czadem

Redakcja
10.02.2018 21:33
Tragedia w bloku wielorodzinnym. Nastolatek zatruł się czadem
fot. Adam STASKIEWICZ/ East News

Do zatrucia czadem doszło w sobotę w łazience w mieszkaniu w bloku wielorodzinnym w Zabierzowie pod Krakowem. Pomimo reanimacji 16-latek zmarł - poinformował rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy masz w łazience czujnik czadu?

Liczba głosów:

W pomieszczeniu wykryto 180 ppm tlenku węgla. - Nie jesteśmy w stanie określić przyczyny. Mogła to być niedrożność przewodów, awaria piecyka gazowego, za mało powietrza w pomieszczeniu. Sprawę zbada policja i prokuratura, wraz z biegłym kominiarzem - powiedział rzecznik.

Zaapelował także o czujność, ostrożność, usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych i spalinowych, dokonywanie przeglądów instalacji gazowych.

- Czad to cichy zabójca - podkreślił rzecznik, przypominając o kampanii MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!", która ma na celu zmniejszenie liczby zatruć tlenkiem węgla.

Siemianowice Śląskie: 9-latka uratowała ojca przed zaczadzeniem 

Czad (tlenek węgla) jest „cichym zabójcą” – jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. W zeszłym sezonie grzewczym z powodu czadu zmarło 61 osób.

RadioZET.pl/PAP/DG