Zamknij

Kierowca frustrat zaatakował inspektorów kolejowych. Odpowie za napaść

25.07.2019 18:04
Urząd Transportu Kolejowego
fot. East News

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego kontrolowali w minioną środę przejazd w Barwałdzie Górnym (pow. wadowicki), gdzie niedawno doszło do zderzenia auta z pociągiem. W pewnym momencie zaatakował ich sfrustrowany kierowca pojazdu dostawczego. Nie mógł pogodzić się z zakazem wjazdu na przejazd. Odpowie za napaść na funkcjonariuszy publicznych.

Atak na inspektorów UTK w Małopolsce. Kontrolujący przejazd, na którym doszło do wypadku, zakazali wjazdu pojazdom ciężarowym i dłuższym niż 5 metrów.

Nie mógł pogodzić się z tym kierowca dostawczaka. Zmuszony do objazdu postanowił w środę, 24 lipca, osobiście „wymierzyć sprawiedliwość”. Jak informuje PAP mężczyzna zaatakował inspektorów kolejowych. Wyrwał i zniszczył aparat (dokumentowali przejazd), po czym chciał przystąpić do rękoczynu.

Fizyczny atak na funkcjonariuszy publicznych jest niedopuszczalny i urząd podejmie wszelkie kroki, by doprowadzić do ukarania sprawcy

komunikat UTK

Kierowca Fiata „uderzył inspektora w rękę i wyrwał mu aparat fotograficzny, uszkodził urządzenie i wyjął z niego kartę pamięci”.

Zobacz także

Pracownicy urzędu nie odnieśli większych obrażeń. Inspektorzy złożyli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Pracownicy UTK działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa, sprawdzali stan przejazdu kolejowego i spotkali się z niewytłumaczalną agresją. Nie może być żadnej tolerancji dla takiego zachowania – wszelkich przejawów agresji słownej i fizycznej

Urząd Transportu Kolejowego

RadioZET.pl/PAP