Zamknij

Znęcała się nad zwierzętami, a w mieszkaniu trzymała ich szczątki

12.08.2020 14:22
Zwierzęta
fot. Małopolska Policja

Kara trzech lat pozbawienia wolności grozi 67-letniej kobiecie, w mieszkaniu której chrzanowska policja odnalazła szczątki martwych zwierząt. W należącym do niej domu znaleziono z kolei 19 psów i ponad 60 kotów, przetrzymywanych tam w nieodpowiednich warunkach. 

Policja otrzymała w niedzielę zgłoszenie o tym, że z jednego z mieszkań w kamienicy w Chrzanowie wydobywa się fetor. Mieszkankę budynku, która zaalarmowała służby, niepokoiła również cisza w lokalu, mimo że wcześniej dochodziły stamtąd głosy i szczekanie psów. Na miejscu zjawił się patrol, a później również straż pożarna, która otworzyła drzwi do lokalu. 

Po całym mieszkaniu porozrzucane były szczątki martwych zwierząt, sierść oraz kości, których ilościowo nie dało się zliczyć

- poinformowała w środę Anna Zięcik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu pojawił się lekarz weterynarii i prokurator. Z lokalu zabrano żywego psa, którego tam odnaleziono.

Małopolska. 67-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzętami

W związku z tym, że właścicielki nie było na miejscu, policjanci udali się pod kolejny adres, pod którym mogła ona przebywać. - Widok, który tam zastali niczym się nie różnił od tego z mieszkania - podała Zięcik.

Zobacz także

W tym domu, oprócz sierści i kości niezidentyfikowanych zwierząt, służby odnalazły także 19 żywych psów i ponad 60 żywych kotów, przetrzymywanych w nieodpowiednich warunkach.

Została zatrzymana 67-letnia kobieta, która wczoraj usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności

- wskazała Zięcik w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Ponadto wobec kobiety prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do zwierząt i opiekowania się nimi.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP