Zamknij

Nie chciał wpuścić konkubiny do jej własnego domu. Potem rzucił się z nożem na policjanta

Redakcja
02.01.2019 14:23
Napaść
fot. KPP Olkusz

55-letni mężczyzna, który napadł na policjanta i znieważył interweniujących funkcjonariuszy, decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu (woj. małopolskie) trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną na RadioZET.pl!

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, do zdarzenia doszło 27 grudnia, w nocy. Do gminy Klucze niedaleko Olkusza wezwano policję w związku z awanturą pary. Funkcjonariuszy wezwała kobieta, której konkubent nie chciał wpuścić do domu, mimo że ona jest właścicielką posesji.

Początkowo podczas interwencji policjantów mężczyzna zachowywał się kulturalnie i był spokojny. Dopiero kiedy poinformowano go o konieczności opuszczenia domu, zaczął znieważać policjantów, chwycił za nóż i ruszył w stronę jednego z mundurowych. Funkcjonariusz odparł cios nogą i po chwili napastnik został przez policjantów obezwładniony. Raniony nożem w nogę policjant trafił do szpitala w Olkuszu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także

55-latka zatrzymano i doprowadzono do policyjnej celi. Dzień później do sądu trafił wniosek prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku, mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/MP