Zamknij

Zaatakował nożem taksówkarza. Ten, by się uratować, zjechał do rowu

19.07.2019 07:32
Nożownik
fot. Małopolska Policja

Wadowiccy policjanci zatrzymali w nocy ze środy na czwartek mężczyznę, który nieco wcześniej zaatakował niebezpiecznym narzędziem taksówkarza – podał rzecznik policji z Wadowic asp. szt. Dariusz Stelmaszuk. Napastnikowi grozi nawet 15 lat więzienia.

Do zajścia doszło w środę wieczorem w Choczni (woj. małopolskie). 25-latek zamówił kurs, po czym podczas jazdy nagle zaatakował taksówkarza. Groził mu nożem i zdążył zabrać portfel. Kierowca jednak próbował się ratować i w pewnym momencie wykonał manewr polegający na zjechaniu do rowu.

Zobacz także

Gdy auto wypadło z trasy, udało mu się wyswobodzić i wezwać pomoc. Taksówkarz podczas szarpaniny ze sprawcą na szczęście doznał jedynie lekkich obrażeń ciała w postaci zadrapań, stłuczeń. Napastnik zaś zbiegł z miejsca zdarzenia. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Na miejsce zostały skierowane wszystkie policyjne siły prewencyjne i kryminalne, użyto również psa tropiącego. W wyniku podjętych czynności na miejscu zdarzenia, oględzin miejsca, rozpytania pokrzywdzonego kryminalni wytypowali potencjalnego sprawcę.

Zobacz także

W ciągu kilku godzin od zdarzenia zatrzymano 25-letniego mieszkańca gminy Wadowice. Zabezpieczono również nóż, który mógł być narzędziem przestępstwa. Sprawca usłyszał już zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu od 3 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/PAP/Małopolska Policja/polsatnews.pl