Pitbull zaatakował kobietę i jej psy na ulicy [DRASTYCZNE WIDEO]

Redakcja
02.08.2018 14:55
Małopolska. Atak pitbulla w Nowym Sączu, ranna kobieta
fot. Krynica.TV/YouTube

Dramatyczne sceny rozegrały się na ul. Reguły w Nowym Sączu. W biały dzień kobietę i jej dwa psy zaatakował agresywny pitbull. Mieszkanka Nowego Sącza z obrażeniami trafiła do szpitala. Jednego z jej psów nie udało się uratować. Całość zdarzenia nagrał jeden ze świadków.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal miastons.pl, do zdarzenia doszło w piątek, 27 lipca, około godz. 8 rano, na ul. Reguły w Nowym Sączu.

– Policjanci na podstawie rozmów ze świadkami i uczestnikami zdarzenia ustalili, że właściciel psa rasy pitbulterier siedział przed blokiem, trzymając psa na smyczy. Zwierzę miało również na pysku kaganiec. Obok ławki przechodziła kobieta, wyprowadzając na spacer dwa owczarki belgijskie. Na ich widok pitbul wyrwał się ze smyczy właścicielowi i zaatakował jednego z nich, a gdy uderzył pyskiem owczarka, spadł mu kaganiec – relacjonowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, cytowana przez portal miastons.pl.

Zobacz także

Dodała, że „właściciele psów próbowali ratować sytuację, rozdzielając psy, jednak skończyło się to podgryzieniem ich dłoni przez zwierzęta”. Całość zdarzenia nagrał jeden ze świadków.

– Właściciel pitbula został opatrzony na miejscu zdarzenia przez załogę Pogotowia Ratunkowego, natomiast kobieta została przewieziona do szpitala i tam opatrzona medycznie. Jej psa niestety nie udało się uratować, dlatego został zabezpieczony przez lekarza weterynarii – wyjaśniła Iwona Grzebyk-Dulak.

Mieszkańcy Nowe Sącza podkreślali, że to kolejny przypadek agresywnego ataku pitbulla.

Zobacz także

Boimy się, to nie pierwszy taki przypadek z udziałem tego psa. Kiedyś zaatakował inną kobietę, jego właściciel bardzo źle go traktuje, pies według mnie nie zna niczego innego niż agresja i atak – relacjonowała mieszkanka z ul. Reguły w Nowym Sączu, cytowana przez portal miastons.pl.

Właściciel pitbulla w chwili ataku miał być trzeźwy. Policjanci otrzymali dokumentację aktualnych szczepień zarówno pitbulla, jak i psów należących do rannej kobiety.

Portal miastons.pl nieoficjalnie poinformował, że podczas obserwacji agresywny pitbull miał zaatakować weterynarza. Mimo to zwierzę miało wrócić w ręce swojego właściciela.

Zobacz także

RadioZET.pl/miastons.pl/PTD