Karambol w Małopolsce. Zderzyło się 12 samochodów

Redakcja
14.12.2018 10:45
Małopolska. Karambol na drodze wojewódzkiej w Dobczycach. Zderzyło się 13 samochodów
fot. 112Malopolska.pl/Sebastian/Facebook

Dwanaście samochodów zderzyło się na moście w ciągu obwodnicy Dobczyc (woj. małopolskie). Powodem karambolu była oblodzona jezdnia. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Most został zamknięty do czasu posprzątania go przez służby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała „Gazeta Krakowska”, do karambolu doszło w piątkowy poranek na drodze wojewódzkiej nr 964. 

Na moście prowadzącym przez Jezioro Dobczyckie zderzyło się w sumie 12 pojazdów. Przez oblodzoną jezdnię samochody wpadały na siebie jeden po drugim. Według informacji przekazywanych przez policję i straż pożarną nikt z kierowców i pasażerów nie został ranny. 

W piątek również w okolicach Dobczyc doszło do innego wypadku. 

Na drodze wojewódzkiej nr 967 w Brzączowicach zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe. Jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala.

Zobacz także

Bardzo ślisko na drogach

W związku z możliwym oblodzeniem dróg i chodników Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 11 województw, a dla jednego przed marznącymi opadami.

Województwa objęte ostrzeżeniem to: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, lubelskie; a także północno-centralna część: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz północno-wschodnia część pomorskiego.

Dodatkowo dla południowej części woj. podkarpackiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW informuje, że „prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/PTD