Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Karambol na zakopiance. Zderzyło się 8 pojazdów. Jedna osoba została ranna

19.11.2018 22:11
xxx wiadomosci

Na drodze ekspresowej S7 na odcinku Rabka Zdrój – Myślenice na w miejscowości Stróża (woj. małopolskie) doszło do zderzenia 8 pojazdów. Jako powód policja podaje ciężkie warunki pogodowe.

Małopolska. Karambol na zakopiance. Zderzyło się 8 pojazdów fot. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Na wiadukcie doszło do czterech różnych wydarzeń z udziałem ośmiu samochodów - informuje rzecznik myślenickiej policji st. sierż. Dawid Wietrzyk.

Najpierw zderzyły się dwa samochody. Policja podaje, że powodem wypadku była oblodzona jezdnia.

- Kierowcy pozostałych samochodów próbowali uniknąć kolizji z autami, które jako pierwsze uległy wypadkowi. Kilka samochodów wjechało w barierki na wiadukcie - powiedział.

W wyniku zajścia jedna osoba została ranna i odwieziono ją do szpitala. Policja kieruje kierowców na objazd pod wiaduktem w kierunku Krakowa.

- We wtorek zamierzam wystosować apel do kierowców. Wielu z nich nie jest odpowiednio przygotowanych do pogarszających się warunków pogodowych na drogach. W przypadku oblodzonych nawierzchni zaleca się wymianę opon z letnich na zimowe - powiedział rzecznik.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń