Zamknij

Kurator: "LGBT to propagowanie pedofilii". Rodzice homoseksualnych dzieci domagają się przeprosin

Redakcja
27.02.2019 19:47
Kurator: "LGBT to propagowanie pedofilii". Rodzice homoseksualnych dzieci domagają się przeprosin
fot. Radio ZET

Rodzice nieheteroseksualnych uczniów domagają się przeprosin od Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Ich oburzenie wywołał wpis kurator w mediach społecznościowych, w którym stwierdziła, że „LGBT to propagowanie między innymi pedofilii”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rodzice dzieci LGBT złożyli w środę oficjalne pismo w sekretariacie małopolskiego kuratorium, w którym domagają się spotkania z Barbarą Nowak i oficjalnych przeprosin. „Jesteśmy oburzeni tym, co pani powiedziała na temat naszych dzieci” - tłumaczyli w liście do małopolskiej kurator oświaty rodzice dzieci LGBT.

Chodzi o zeszłotygodniowy wpis Nowak na Twitterze. Kurator, niedługo po podpisaniu przez prezydenta Warszawy karty LGBT+, zapytała na Twitterze: „Czy Rafał Trzaskowski poinformował, czym LGBT jest naprawdę?” Jak wytłumaczyła, „to propagowanie między innymi pedofilii”.

Zobacz także

„Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. Warszawiacy, dlaczego godzicie się na krzywdzenie waszych dzieci?” – napisała Nowak.

To właśnie te słowa dotknęły rodziców uczniów LGBT. „Porównanie orientacji homoseksualnej do pedofilii jest po prostu nieprawdą”. „Tego typu wypowiedzi nie pomagają tym dzieciom. Są wręcz przeszkodą do tego, by klasa taką osobę zrozumiała” – tłumaczą.

Przedstawiciele stowarzyszenia "My rodzice" nie zastali w środę kurator Nowak w pracy. List zostawili więc w sekretariacie kuratorium. Teraz czekają na odpowiedź.

Zobacz także

RadioZET.pl/PT/MK