Zamknij

16-latek brutalnie pobity. Sprawcy twierdzą, że ubliżał 12-latce

Redakcja
01.08.2018 20:40
Policja
fot. Małopolska Policja

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w podkrakowskich Zielonkach zaatakowali i pobili 16-latka. Pokrzywdzony miał według sprawców naubliżać spacerującej z psem 12-letniej dziewczynce, która poskarżyła się na to rodzicom.

Nastolatek przebywał z kolegami i koleżanką w parku. Podeszło do nich trzech mężczyzn, którzy wulgarnie krzycząc, zaatakowali tego chłopca.

– Sprawcy uderzyli 16-latka w twarz, a następnie bili po całym ciele rękami i pałką. Koleżankę, która chciała mu pomóc, skutecznie zastraszyli – relacjonuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. W wyniku ataku nastolatek doznał stłuczeń i otarć na plecach i twarzy.

Zobacz także

Okazało się, że pokrzywdzony chwilę wcześniej miał naubliżać spacerującej z psem 12-letniej dziewczynce, która poskarżyła się na to rodzicom.

Policjanci zatrzymali sprawców. Dwaj z nich usłyszeli zarzut pobicia, a trzeci dodatkowo zarzut gróźb w stosunku do nieletniej. Mężczyźni zadeklarowali dobrowolne poddanie się karze, decyzję w tej sprawie ostatecznie podejmie sąd. Postępowanie dotyczące zachowania nastolatka będzie prowadziła policja.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP