Zamknij

Rzucił się z pięściami na 66-latka, ten w odwecie... postrzelił go w oko

Redakcja
08.08.2018 16:09
Pistolet
fot. KPP Oświęcim

W środę w Oświęcimiu starszy mężczyzna strzelał z pistoletu gazowego do atakującego go pod sklepem 28-latka. Napastnik doznał urazu oka – podała małopolska policja, która prowadzi dochodzenie.

Napastnik zaatakował 66-latka, gdy ten wychodził ze sklepu. – Najpierw rzucił w jego kierunku kilka pustych skrzynek po piwie, a następnie podbiegł, wywrócił go na chodnik i zaczął bić. Wtedy napadnięty wyciągnął z kieszeni pistolet, z którego oddał kilka strzałów, po czym wyrwał się i uciekł – zrelacjonował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Napastnik doznał urazu oka. Ratownicy medyczni zabrali go do szpitala. Starszy mężczyzna sam się zgłosił do policjantów, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia.

Zobacz także

– Oświadczył, że został zaatakowany, a broniąc się, użył pistoletu gazowego. Mundurowi udali się wraz z nim do mieszkania, gdzie znaleźli pistolet na naboje ze sprężonym dwutlenkiem węgla, ładowany metalowymi kulkami – dodał rzecznik.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. – Biegły wypowie się, czy na taką broń wymagane jest pozwolenie – poinformował Gleń.

RadioZET.pl/PAP/MP