Rzucił się z pięściami na 66-latka, ten w odwecie... postrzelił go w oko

Mikołaj Pietraszewski
08.08.2018 16:09
Pistolet
fot. KPP Oświęcim

W środę w Oświęcimiu starszy mężczyzna strzelał z pistoletu gazowego do atakującego go pod sklepem 28-latka. Napastnik doznał urazu oka – podała małopolska policja, która prowadzi dochodzenie.

Napastnik zaatakował 66-latka, gdy ten wychodził ze sklepu. – Najpierw rzucił w jego kierunku kilka pustych skrzynek po piwie, a następnie podbiegł, wywrócił go na chodnik i zaczął bić. Wtedy napadnięty wyciągnął z kieszeni pistolet, z którego oddał kilka strzałów, po czym wyrwał się i uciekł – zrelacjonował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Napastnik doznał urazu oka. Ratownicy medyczni zabrali go do szpitala. Starszy mężczyzna sam się zgłosił do policjantów, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia.

– Oświadczył, że został zaatakowany, a broniąc się, użył pistoletu gazowego. Mundurowi udali się wraz z nim do mieszkania, gdzie znaleźli pistolet na naboje ze sprężonym dwutlenkiem węgla, ładowany metalowymi kulkami – dodał rzecznik.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. – Biegły wypowie się, czy na taką broń wymagane jest pozwolenie – poinformował Gleń.

RadioZET.pl/PAP/MP