Zamknij

Tragiczny wypadek na Zakopiance. Nie żyje motocyklista

23.06.2020 19:25
Wypadek
fot. PAP

22-letni motocyklista zmarł wskutek obrażeń doznanych podczas wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem w Głogoczowie (woj. małopolskie) na drodze krajowej nr 7, czyli tzw. Zakopiance. Droga z Myślenic w kierunku Krakowa jest zamknięta, samochody są kierowane na objazdy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letnia kobieta, w stanie trzeźwym, kierująca oplem astrą, nie ustąpiła pierwszeństwa 22-latkowi prowadzącemu motocykl marki Aprilia i kierującemu się dk 7 w stronę Krakowa.

Kobieta miała wyjechać z drogi podporządkowanej. Mężczyzna został zabrany helikopterem do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować – zmarł w szpitalu wskutek obrażeń.

Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, będzie wszczęte postępowanie, które wyjaśni zarówno okoliczności jak i przyczyny wypadku

– powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Droga krajowa nr 7 w kierunku Krakowa jest zablokowana, samochody kierowane są na objazd.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Facebook