Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Małopolskie: Pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie

15.06.2018 06:59
xxx wiadomosci

Małopolscy strażacy gaszą pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie. Tuż po godz. 6, w piątek pożar został opanowany i ogień się nie rozprzestrzenia. Gaszenie potrwa prawdopodobnie co najmniej do późnych godzin wieczornych. Straż monitoruje jakość powietrza.

Małopolskie: Pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie fot. Shuttertstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Płonie składowisko o wymiarach 100 m na 60 m, przy czym pożarem jest objęta część ok. 50 na 50 metrów, tj. powierzchnia ok. 2,5 tys. metrów kw. Palą się odpady wstępnie przetworzone, sprasowane na wys. ok. 4 metrów” – powiedział PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Jak poinformował, w gaszeniu bierze udział 46 zastępów, 126 strażaków, na miejscu pracują trzy koparki, które przekopują odpady i umożliwiają przelewanie ich wodą.

Skawina: Pożar składowiska odpadów 

– Strażacy pracują w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Cały czas monitorujemy powietrze pod kątem występowania szkodliwych substancji, dotychczas nie było konieczności ewakuacji – powiedział rzecznik.

Na miejscu obecny jest zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, został powołany sztab akcji ratowniczej.

Zadysponowano siły i środki z powiatu oświęcimskiego, chrzanowskiego, wadowickiego; dojeżdżają siły z Wieliczki i Suchej Beskidzkiej – poinformował. 

RadioZET.pl/PAP/KM

Oceń