Zamknij

Małopolskie: Pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie

Redakcja
15.06.2018 06:59
Małopolskie: Pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie
fot. Shuttertstock

Małopolscy strażacy gaszą pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie. Tuż po godz. 6, w piątek pożar został opanowany i ogień się nie rozprzestrzenia. Gaszenie potrwa prawdopodobnie co najmniej do późnych godzin wieczornych. Straż monitoruje jakość powietrza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Płonie składowisko o wymiarach 100 m na 60 m, przy czym pożarem jest objęta część ok. 50 na 50 metrów, tj. powierzchnia ok. 2,5 tys. metrów kw. Palą się odpady wstępnie przetworzone, sprasowane na wys. ok. 4 metrów” – powiedział PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Zobacz także

Jak poinformował, w gaszeniu bierze udział 46 zastępów, 126 strażaków, na miejscu pracują trzy koparki, które przekopują odpady i umożliwiają przelewanie ich wodą.

Skawina: Pożar składowiska odpadów 

– Strażacy pracują w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Cały czas monitorujemy powietrze pod kątem występowania szkodliwych substancji, dotychczas nie było konieczności ewakuacji – powiedział rzecznik.

Zobacz także

Na miejscu obecny jest zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, został powołany sztab akcji ratowniczej.

Zadysponowano siły i środki z powiatu oświęcimskiego, chrzanowskiego, wadowickiego; dojeżdżają siły z Wieliczki i Suchej Beskidzkiej – poinformował. 

RadioZET.pl/PAP/KM