Zamknij

Zabił matkę, ciężko ranił sąsiadkę. Grozi mu dożywocie albo psychiatryk

05.08.2019 11:19
Zabił nożem matkę
fot. East News

Chciał zabić matkę i sąsiadkę – uważają śledczy z Prokuratury Rejonowej w Gorlicach badający sprawę Stefana W. Mężczyzna z Małopolski w ubiegły poniedziałek ostrym narzędziem zabił swoją matkę, a następnie ciężko ranił spieszącą jej na pomoc sąsiadkę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura postawiła W. dwa zarzuty – zabójstwa i usiłowania zabójstwa ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała. Do zdarzenia doszło w miejscowości Florynka, niedaleko Gorlic.

Mężczyzna trafił do aresztu. Został przesłuchany, ale nie przyznał się do popełnienia tych przestępstw i odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Tadeusz Cebo, prokurator rejonowy w Gorlicach

Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Powołał też biegłych, którzy ocenią poczytalność W. w chwili, gdy miał zabijać matkę i ranić sąsiadkę.

– W sprawie będą powołani biegli, którzy stwierdzą jego ewentualną chorobę psychiczną oraz czy w chwili przestępstwa wiedział, co robi – dodał prokurator Cebo.

Stefanowi W. grozi dożywotnie więzienie.

Zobacz także

30-latek miał zabić swoją 63-letnią matkę. Później poszedł z ostrym narzędziem do domu sąsiadów, gdzie ranił w oczy 78-letnią kobietę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala, przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

RadioZET.pl/PAP