Zamknij

Zarzuty dla dyrektora stadniny koni. Miał zgwałcić praktykantkę

11.07.2019 14:56
Gwałt na praktykantce w stadninie koni?
fot. Doidam 10/Shutterstock

Były dyrektor stadniny koni w małopolskim Regietowie podejrzanym o gwałt na 19-letniej praktykantce – donosi Onet.pl. Na początku lipca serwis informował o możliwym przestępstwie Stanisława C., który tuż po wyjściu na jaw afery… odszedł na emeryturę.

Prokuratura w Staszowie stawia zarzuty 71-letniemu Stanisławowi S. Mężczyzna miał zgwałcić 19-letnią praktykantkę, odbywającą w stadninie miesięczne praktyki. Nie przyznaje się jednak do winy.

Mężczyzna został przesłuchany wczoraj w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do zarzuconego mu czynu. Stanisław C. otrzymał zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania i kontaktów z pokrzywdzoną. Ma też zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych

Piotr Okarski, prokurator rejonowy w Staszowie, dla Onetu

Śledczy z woj. świętokrzyskiego zlecili dodatkowe badania genetyczne. Mają one wykazać, czy materiał DNA pokrzywdzonej jest zbieżny z tym podejrzanego.

Dyrektor C. miał zabrać praktykantkę do stadniny na oglądanie koni. Nastolatka zgodziła się pojechać sam na sam ze starszym o 50 lat mężczyzną. Informator Onetu twierdzi, że dyrektor zwykł szantażować praktykantki, że „jak czegoś nie zrobią, to nie zaliczy im praktyk”.

Zobacz także

W chwili zawiadomienia, dyrektor C. szykował się do wyjazdu ze stadniny. Miał wtedy na głowie ważną konferencję z udziałem polityków i gości z zagranicy. Wyjechał jednak bez znaku.

Prokuratury wyłączały się ze śledztwa. Zmowa milczenia?

Z wpływowym działaczem nie chcieli ruszać… lokalni prokuratorzy. Jak pisze Onet, zanim sprawą zajęli się śledczy z Kielc, prokuratura z regionu, w którym mogło dojść do przestępstwa, prosiła o wyłączenie ze śledztwa w tej sprawie. Szef "rejonu" z Gorlic miał tłumaczyć decyzję możliwymi zarzutami „o brak obiektywizmu”. Później wyłączono wszystkie prokuratury w okręgu sądeckim. W ten sposób sprawę podjęli śledczy ze świętokrzyskiego.

RadioZET.pl/Onet.pl