Zamknij

Białe drogi, zasypane samochody. Zakopane pod śniegiem [ZDJĘCIA]

Redakcja
04.01.2019 10:34
Białe drogi, zasypane samochody. Zakopane pod śniegiem [ZDJĘCIA]
fot. PAP

Obfite opady śniegu na Podhalu. 60, a nawet 70 centymetrów pokrywy śnieżnej leży w Zakopanem w piątek, a padać ma aż do niedzieli. Drogi są na bieżąco odśnieżane, ale utrzymywane na biało i często nieposypane.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Warunki drogowe na południu Małopolski znacznie się pogorszyły. W Zakopanem na poboczach zalegają wysokie pryzmy śniegu, blokując przejście pieszym.

Wiceburmistrz miasta Wiktor Łukaszczyk zapewnia, że wszystkie drogi w Zakopanem są przejezdne, choć na bocznych drogach mogą być problemy.

– Przy tak dużej nawałnicy śnieżnej najważniejsze było utrzymanie przejezdności dróg i wszystkie drogi w mieście są przejezdne. Obecnie wszystkie siły są na drogach. Na godziny nocne zaplanowaliśmy wywożenie śnieżnych pryzm zalegających na poboczach tak, aby przez dzień nie blokować dodatkowo przejazdu ciężkim sprzętem – powiedział Łukaszczyk.

Zobacz także

70 centymetrów śniegu w Zakopanem nie jest rekordowe. Jak podaje na Twitterze Tomasz Wasilewski – meteorolog i prezenter pogody w TVN24 – rekord padł tam w 1953 roku. W górach i na Podhalu śnieg ma jednak padać aż do niedzieli.

Zdjęcia zakopanego w śniegu Zakopanego do sieci wrzucają też turyści. Dla tych z zagranicy to prawdziwa gratka.

RadioZET.pl/PAP/JŚ