Zamknij

Dwie 12-latki wymyśliły, że próbowano je porwać. Staną przed sądem

Redakcja
06.02.2019 20:56
Dwie 12-latki wymyśliły, że próbowano je porwać. Staną przed sądem
fot. Shutterstock

Dwie 12-letnie dziewczynki z jednej z podkrakowskich gmin wymyśliły, że nieznani mężczyźni próbowali je porwać podczas powrotu do domu ze szkoły. Nieletnie staną teraz przed sądem rodzinnym za składanie fałszywych zgłoszeń na policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, nastolatki po powrocie do domu opowiedziały rodzicom, że dwóch mężczyzn próbowało je wciągnąć do bagażnika. Opiekunowie telefonicznie zgłosili zdarzenie na policję - na wskazanie miejsce zostali skierowani policjanci w Krzeszowic, którzy zaczęli poszukiwać sprawców.

Do okolicznych jednostek policji rozesłano też komunikat z opisem pojazdu oraz przebiegiem zdarzenia.

Zobacz także

Na komisariacie w Krzeszowicach dziewczynki podtrzymały swoją historię i przekazały szczegóły - jeden z mężczyzn miał je śledzić, po czym zaczął za nimi biec. W międzyczasie miał podjechać samochód, z którego wysiadł drugi mężczyzna i wspólnie próbowali wciągnąć dziewczęta do bagażnika pojazdu, jednak udało im się wyrwać z rąk rzekomych porywaczy i uciekły.

Po przekazaniu tych informacji nastolatki przyznały jednak, że nie było żadnej próby porwania, a całe zdarzenie zmyśliły nie podając powodu tego kłamstwa. Teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Zobacz także

"To nie pierwsze takie zgłoszenie na terenie powiatu krakowskiego, które się nie potwierdziło" - zaznaczył Gleń i poinformował, że w związku ze zderzeniem krzeszowiccy policjanci planują zorganizować spotkania w okolicznych szkołach, aby uświadomić dzieciom, jakie konsekwencje mogą płynąć z fikcyjnych zgłoszeń.

RadioZET.pl/PAP/BM