Zamknij

Tragiczny wypadek w Świdniku. Policja zatrzymała dwie osoby

Redakcja
21.01.2018 16:52
Tragiczny wypadek w Świdniku. Policja zatrzymała dwie osoby
fot. Flickr.com

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w śmiertelnym wypadku w miejscowości Świdnik w powiecie nowosądeckim w Małopolsce, w którym zginęły trzy osoby w tym 10-letnie dziecko.

Zagłosuj

Czy kara za śmiertelne potrącenie pieszego (obecnie pozbawienie wolności od 6 miesięcy do lat 8) powinna zostać zwiększona?

Liczba głosów:

Jak poinformowała PAP w niedzielę Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu nowosądeckiego w wieku 17 i 21 lat. W garażu jednego z nich odkryto poważnie uszkodzony samochód przykryty folią, którego zniszczenia mogą wskazywać na udział w wypadku drogowym.

- Na miejscu pracują biegli, którzy ustalą, czy rzeczywiście ten samochód brał udział w wypadku w Świdniku - zaznaczyła Zbroja i dodała, że zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na komendę w Nowym Sączu, gdzie są przesłuchiwani i zbadano ich na obecność alkoholu i narkotyków we krwi.

Przedstawicielka policji nie wykluczyła, że w tej sprawie może jeszcze ktoś zostać zatrzymany.

Zobacz także

Do wypadku doszło przed północą na drodze powiatowej. Na poboczu znaleziono tam ciała trzech osób: małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna, porozrzucane kilka-kilkanaście metrów od siebie.

Według policji ofiary szły chodnikiem. Na miejscu zabezpieczono ślady pochodzące z opon i karoserii samochodu. Kierowca, który śmiertelnie potrącił przechodniów i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym i nie wzywając pomocy.

RadioZET.pl/PAP/DG