Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

OZZL podjął decyzję. Sprawa szpitala w Proszowicach trafi do prokuratury

10.01.2018 18:28
xxx wiadomosci

Jeszcze w tym tygodniu Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie sytuacji w szpitalu powiatowym w małopolskich Proszowicach.

OZZL podjął decyzję. Sprawa szpitala w Proszowicach trafi do prokuratury fot. Pixabay

Jak dowiaduje się reporter Radia ZET Przemysław Taranek, chodzi o narażanie zdrowia i życia pacjentów oraz lekarzy. Winna temu ma być dyrekcja szpitala i organ prowadzący. Kilka dni temu jeden z tamtejszych lekarzy miał zawał serca, dyżurował wtedy na 2 oddziałach jednocześnie.

Jak mówi Radiu ZET przedstawiciel związkowców dr Łukasz Goliński, tak wygląda praca większości medyków w tamtejszym szpitalu. Pracują nawet na 3 oddziałach w tym samym czasie po kilkadziesiąt godzin bez żadnej przerwy. To niebezpieczne dla nich i pacjentów - mówią związkowcy - stąd decyzja o zawiadomieniu prokuratury.

Taki stan spowodowała dramatyczna sytuacja kadrowa. Związkowcy od września domagają się wyższych pensji, zatrudnienia większej liczby lekarzy i odwołania dyrekcji. W ramach protestu złożyli wypowiedzenia. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, będą pracować tylko do końca stycznia.

RadioZET.pl/pt, DG 

Oceń