Zamknij

16-latek zamordowany podczas imprezy. Policja zatrzymała sześciu nastolatków

Redakcja
06.11.2017 14:30
16-latek zamordowany podczas imprezy. Policja zatrzymała sześciu nastolatków
fot. Flickr.com

W niedzielę późnym wieczorem doszło do zabójstwa 16-latka w małej miejscowości Rożnowa - podaje ''Gazeta Krakowska''. Ciało ofiary znaleziono przy drodze koło Wieliczki. Miała widoczną ranę zadaną nożem w klatkę piersiową. Jedna z sześciu osób zatrzymanych w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny jest podejrzewana o dokonanie tego czynu.

Jak poinformował PAP w poniedziałek Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymano sześć osób w wieku 19-20 lat, w tym jedną kobietę, które mogły mieć z nim związek. Jeden z zatrzymanych jest podejrzewany o zabójstwo.

Policja poinformowała, że ofiara i zatrzymani znali się - wszyscy to mieszkańcy powiatu wielickiego. Na razie nie są podawane prawdopodobne motywy przestępstwa. W poniedziałek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok ofiary.

Zobacz także

Krzysztof Dratwa, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, poinformował PAP, że do zdarzenia doszło podczas imprezy w pustostanie na granicy Wieliczki. Po zabójstwie ciało zostało przeniesione i porzucone na poboczu drogi. - Wszystko wskazuje, że cios śmiertelny został zadany przez jedną z zatrzymanych osób, w obecności innych osób, stąd konieczność przesłuchania wszystkich świadków - zaznaczył.

Według niego, na miejscu zdarzenia znaleziono nóż, którym ugodzono ofiarę.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Krakowska/DG