Zamknij

Drogowy horror w Małopolsce. Tiry blokują Zakopiankę

Redakcja
05.01.2019 14:56
Drogowy horror w Małopolsce. Tiry blokują Zakopiankę
fot. A.GLADECKI/REPORTER/East News

Intensywne opady śniegu spowodowały pogorszenie warunków drogowych na południu Małopolski. Choć na popularnej Zakopiance w sobotę bez przerwy pracują wszystkie pługopiaskarki, na podjazdach tiry, które nie mają założonych łańcuchów przeciwpoślizgowych, blokują drogę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak powiedziała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz problem występuje na górskim odcinku popularnej Zakopianki na odcinku pomiędzy podjazdem za miejscowością Skomielna Biała do Nowym Targiem.

- Za brak łańcuchów na tym odcinku kierowcy tirów narażają się na 200 zł mandatu. W sobotę policja wręczyła takie mandaty już trzem kierowcom, którzy blokowali drogę na Zakopiance w Chabówce. Również problem jest na podjeździe za Nowym Targiem na Niwie. Tam autobus ugrzązł w śniegu na poboczu – powiedziała rzeczniczka policji.

Zobacz także

Na Zakopiance pracuje 27 pługopiaskarek. Droga jest czarna, choć na odcinku podhalańskim miejscami zalega błoto pośniegowe. W sobotę po południu podróż samochodem z Zakopanego do Krakowa trwała ponad 2,5 godziny. Największe utrudnienia czekają kierowców na Niwie za Nowym Targiem i na podjazdach pomiędzy Rdzawką a Rabką.

foto
fot. Google Maps

Ostrzeżenia IMGW 

IMGW wydał 5 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu i oblodzeniem dla 11 województw. Drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w górach.

W paśmie górskim obowiązuje drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami śniegu. Alert pogodowy obejmuje południowe części województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Spaść tam może do 45 centymetrów białego puchu.

RadioZET.pl/PAP/DG