Zamknij

Śmiertelnie potrącił pieszego. Potem ukrył zwłoki i uciekł

Redakcja
20.04.2018 12:25
Wypadek
fot. PAP

Policja zatrzymała sprawcę piątkowego wypadku drogowego w Małopolsce. Podejrzewa się, że kierowcy ciężarówki, odpowiedzialnemu za śmiertelne potrącenie pieszego i ukrycie ciała, ktoś mógł pomagać.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek (ok. godz. 6) na drodze krajowej 28 w Gorlicach (woj. małopolskie), dokładnie w okolicy parku. Kierowca ciężarówki potrącił przechodzącego przejściem dla pieszych 54-latka. Ciało znaleźli później przechodnie — w dole poniżej poziomu jezdni.

Początkowo wydawało się, że siła uderzenia była tak duża, iż z tego powodu poszkodowany spadł ze schodów i ze skarpy. Ustalenia policji wykazały jednak, że to sprawca wypadku próbował ukryć ciało 54-latka i zatuszować w ten sposób ślady.

Zobacz także

— Plamy krwi pokazują, że ciało było przenoszone. Podejrzewamy też, że sprawcy ktoś pomagał — powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Sławomir Korbelak z Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

Na nagraniach z monitoringu miejskiego, do którego wgląd mieli śledczy, widać również śląskie tablice rejestracyjne ciężarówki, którą prowadził sprawca. Dlatego też akcja poszukiwawcza obejmowała przede wszystkim województwa śląskie i małopolskie.

RadioZET.pl/wp.pl/MP