Zamknij

Samochód dachował i uderzył w most. Zginęło dwóch mężczyzn

Redakcja
16.04.2018 21:55
Policja
fot. Flickr.com

Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek wieczorem we Frydrychowicach w powiecie wadowickim (Małopolskie). Kobiecie, która była również pasażerką samochodu, udało się przywrócić czynności życiowe, choć jej stan jest ciężki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała PAP straż pożarna, samochód z trojgiem pasażerów wypadł z drogi, dachował i uderzył w most.

Z miejsca wypadku kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie — poinformował Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

goog
fot. Google Maps

Samochód z trojgiem pasażerów wypadł z drogi, dachował i uderzył w most. — Wypadek był na tyle poważny, że straż musiała użyć specjalnego sprzętu hydraulicznego, dzięki któremu możliwe było wyciągnięcie pasażerów — powiedział rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Policja podała, że droga jest zablokowana, jednak kierowcy mogą pokonać trasę bocznymi drogami. Ustalane są okoliczności wypadku.

Zobacz także

Mimo pięknej, wiosennej pogody na polskich drogach dochodzi do wielu tragicznych wypadków. Policjanci przypominają, że głównymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń wciąż są przekraczanie i niedostosowywanie prędkości do warunków drogowych oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu, dlatego apelują o ostrożność za kierownicą i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. 

RadioZET.pl/PAP/DG