Wypadek w Tatrach. Billboard przygniótł dziecko i kobietę! 60-latka nie żyje

Redakcja
12.03.2018 12:00
Wypadek
fot. PAP

Drewniana reklama przewrócona przez wiatr przygniotła babcię z wnukiem, spacerujących po deptaku w Białce Tatrzańskiej. Niestety kobiety nie udało się uratować.

Straż pożarna potwierdza, że w poniedziałek w okolicach Białki Tatrzańskiej wieje silny halny wiatr, ale to powinien być sygnał dla właścicieli takich konstrukcji do wyjątkowych zabezpieczeń. A sama reklama, która była w formie bramy, mogła ważyć nawet pół tony, nie była to popularna nadmuchiwana budowla — miała drewniane bale i ciężki dach. Andrzej Król-Łęgowski, rzecznik zakopiańskich strażaków, zaznacza jednak, że przyczyny wypadku wyjaśni prokuratura.

Zobacz także

Na miejsce wypadku szybko dotarli ratownicy na pokładzie dwóch śmigłowców– LPR oraz TOPR. Drewniana, masywna tablica spadła na poszkodowanych na parkingu przed znaną stacją narciarską w Białce Tatrzańskiej.

7-latek został przetransportowany helikopterem LPR do szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Lekarze nie udzielają szczegółowych informacji na temat jego obrażeń. Wiadomo jedynie, że jest w ciężkim stanie - był reanimowany na miejscu wypadku, podobnie jak jego babcia, której niestety nie udało się uratować.

Chłopiec pochodzi z Warszawy, jego rodzice w tym czasie jeździli na nartach. Babcię i wnuczka przygniotła drewniana brama powitalna na deptaku przy termach - nazywanym "białczańskimi krupówkami",

Na miejscu cały czas pracują prokuratorzy i pracownicy nadzoru budowlanego - sprawdzają m.in konstrukcja była postawiona legalnie, w jakim była stanie technicznym, kto jest właścicielem tego obiektu i odpowiada za jego utrzymanie

RadioZET.pl/PAP/NaTa/MP