Zamknij

Zwłoki mężczyzny w potoku. "Dwa dni temu był widziany przez matkę"

01.06.2020 16:21
Zwłoki w potoku
fot. Damian Klamka/Reporter

Zwłoki mężczyzny zostały wyłowione przez strażaków z potoku w jednej z małopolskich wsi. Policja ustala tożsamość denata oraz okoliczności, w jakich jego ciało znalazło się zbiorniku wodnym. 

O sprawie informuje "Dziennik Polski". Zwłoki wyłowiono z potoku we wsi Rybna (pow. krakowski, woj. małopolskie). Wcześniej prawdopodobnie znalazł je przechodzień, który zaalarmował służby. Na miejsce dotarły policja oraz straż pożarna. 

Ustaliliśmy, że zwłoki należą do mężczyzny w wieku 57 lat. To mieszkaniec gminy Czernichów. Ustalamy okoliczności zdarzenia

- powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" podkom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. "DP" podaje, że wedle ratowników ciało nie znajdowało się w stanie zaawansowanego rozkładu. 

- Nie wiemy jak długo zwłoki znajdowały się w wodzie, ale ustaliliśmy, że dwa dni temu mężczyzna ten był widziany przez matkę, z którą zamieszkiwał - mówiła dziennikarzom rzeczniczka policji. 57-latka nie odnotowano wcześniej jako osoby zaginionej.

Zobacz także

Teraz policja i prokuratura wyjaśniać dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. Wiadomo, że przyczyną zgonu było utopienie, wstępne ustalenie wykluczyła także udział osób trzecich. Nieopodal znaleziono zaś rower, który mógł należeć do denata. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET,pl/dziennikpolski24.pl