Polska policjantka najlepszą piłkarką. Wywalczyła złoto na mistrzostwach świata

Redakcja
24.05.2017 16:10
Malwina Mazur z gorzowskiej policji: Mistrzni świata w piłce nożnej
fot. Policja

St. post. Malwina Mazur wywalczyła złoto wraz z drużyną Polskiej Policji w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet, który odbył się w hiszpańskiej Majorce. Polskiej piłkarki wygrały 3:0 z ubiegłorocznym zwycięzca – reprezentacją Żandarmerii Francuskiej. Gorzowska policjantka grająca na lewej pomocy na co dzień służy w Wydziale Sztab Policji KMP. Piłką nożną interesuję się i trenuje od najmłodszych lat.

Piłka nożna to męski sport - nic bardziej mylnego. Świetnym przykładem jest policjantka Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., st. post. Malwina Mazur. Na co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców Gorzowa, służąc w Wydziale Sztab Policji gorzowskiej komendy. W czasie wolnym od służby poświęca się swojej sportowej pasji jaką jest futbol, trenując ze znajomymi. Ponadto raz w miesiącu bierze udział w treningu reprezentacji KGP. Malwina gra w piłkę nożną od 19 lat. Przez kilka lat trenowała w I-ligowym Stilonie Gorzów, grając najczęściej na lewej pomocy. Miłość do futbolu zaszczepił jej brat, który również jest piłkarzem. W drużynie reprezentacji Polskiej Policji gra od roku. Wywalczenie Mistrzostwa Świata to jej największy, dotychczasowy sukces sportowy.

policjantki

Mallorca Football Tournament 2017 odbył się w dniach 11-15 maja na hiszpańskiej Majorce. Jest to coroczna, silnie obsadzona impreza sportowa, w której uczestniczą piłkarki z całego świata. W rywalizacji służb mundurowych w różnych kategoriach wzięło udział 2200 zawodników z całego świata. O puchar najlepszej drużyny piłkarskiej rywalizowało 10 zespołów. Reprezentantki drużyn narodowych startujące w turnieju reprezentują bardzo wysoki poziom sportowy - są to najlepsze funkcjonariuszki z danego kraju. W tegorocznym finale polskie policjantki pokonały swoje koleżanki z Żandarmerii Francuskiej z wynikiem 3:0.

RadioZET.pl/Policja/MAAL